بورس ایران از خواب زمستانی بیدار شد

49

بورس ایران از خواب زمستانی بیدار شد

رشد ۳۹هزار و ۴۷۸واحدی شاخص کل(۳.۲درصد) آن را در ارتفاع یک میلیون و ۲۴۷هزار واحدی قرار داد.

 شاخص‌ هم وزن ۱.۷ درصد افت کرد.

شاخص کل بورس در ابتدایی معاملات امروز روندی صعودی داشت و پس از رشد بیش از 21 هزار واحدی به سطح یک میلیون 268 هزار واحدی رسید اما در ادامه معاملات به دلیل افزایش عرضه مسیرصعودی شاخص تغییر کرد و در نهایت شاخص کل با رشد 3 هزار واحدی در سطح یک میلیون و 250 هزار واحد به کار خود پایان داد.

شاخص کل هم وزن نیز با افت 447 هزار واحدی به رقم 431 هزار و 521 واحدی رسید.

همچنین شاخص قیمت (هم وزن) با افت 292 واحدی به رقم 282 هزار و 225 واحد رسید و شاخص سهام آزاد شناور، کمتر از یک درصد رشد داشت و به سطح یک میلیون و 774 واحدی رسید.

در پایان معاملات امروز نمادهای شستا، شپنا، خساپا، وتجارت، شتران، خودرو و خگستر پر تراکنش های بازار بودند. نمادهای شستا، تاپیکو، شپنا، وغدیر، وتجارت، فولاد و فارس بیشترین تاثیر را در روند شاخص کل بورس داشتند.

همچنین نمادهای پالایش، دارایکم، شستا، شپنا، وتجارت، خساپا و خودرو بیشترین ارزش معاملات را در بورس اوراق بهاداراز آن خود کردند.در پایان معاملات امروز نمادهای تاصیکو، کویر، کلوند، قثابت، سیتا، سدورو فنوال از پر تقاضا ترین های بازار بودند.

در پایان معاملات فرابورس نیز شاخص کل بیش از 139 واحد افت داشت و به رقم 18 هزار و 43 واحد رسید نماد‌های سپیدار، زملارد، وسپهر، چخزر، ذوب، بپیوند و آریا از پر تراکنش های بازار بودند.

2 نظرات
  1. رمضان نیکدل می گوید

    سلام لطفاً در مورد بورس اطلاعات بیشتر بدهید

    1. تیم خبری شماتیوب می گوید

      تیم به سرعت درحال آماده کردن مقالات هست حتما اطلاعات تکمیلی قرار میگیرد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.